Historyi słów kilka

001lr51.jpg

Fallen Angels Party była cykliczną imprezą w stylu gothic/electro która odbywała się w ciemnych podziemiach Wrocławia w latach 2004-2017. Prezentowała ona szeroki zakres muzyki niezależnej od gothic metalu po dark & harsh electro.

Jeżeli sięgniemy pamięcią w zamierzchłe czasy, impreza zaczęła się rozwijać późną jesienią 2004. Zapoczątkowana przez Fallena, na początku zwała się „Fallen Angel Party”, odbywała się ona raz w tygodniu w nieistniejącym już klubie Diabolique we Wrocławiu. Profil muzyczny imprezy cały czas ewaluował między cięższym gothic metalem a bardziej bitowym dark electro.

W roku 2005 do Fallena dołączył Mark Nox, w wyniku tego mezaliansu w nazwie imprezy dochodzi jedna literka – Fallen Angels Party. Zamknięcie dotychczasowego lokalu, gdzie odbywały się imprezy, wymógł przeniesienie jej na inny teren. W październiku 2005 odbyła się pierwsza impreza połączonych sił Marka i Fallena w nowym lokalu – Wagon Club (dworzec Świebodzki) i jak się okazało, było to dobre posunięcie, od tego czasu impreza zadomowiła się tam na dobre aż do połowy 2011.

W 2006 do teamu FAPu dołączył Faust, impreza zaczęła nabierać tempa, a przybyłym imprezowiczom zostaje zapodawana coraz większa dawka niezapomnianych wrażeń muzycznych, gdzie obok różnorodnej muzyki uświadczyć można było też różne wizualizacje, klipy a także filmy grozy. Na przełomie 2006/2007 w organizacji imprezy czynnie też brała udział Hethell. Fallen Angels Party rozwijała się dalej, czego wynikiem były edycje Cyber Hell, na której grana muzyka niszczyła narządy słuchowe przybyłych imprezowiczów bezkompromisową, szybką i wściekłą muzyką dark & harsh electro z domieszką industrialu, electro-trance i EBM.

Niestety w połowie 2011 obiegła świat smutna informacja o zamknięciu Wagonu. Po zamknięciu klubu, FAP tymczasowo przenosi się do innego kultowego klubu wrocławskiego – Liverpool, a w latach 2013-2017 impreza odbywała się w klubie „Czarna Owca” (stara nazwa „Cztery Litery”), który był zarządzany przez dawną ekipę z klubu Wagon.

Fallen Angels Party gościło wielu znanych Dj-ów, urozmaiceniem były dość często  organizowane koncerty, co dodawało jeszcze większego smaczka imprezie. Zespoły które wystąpiły na FAPie to: Lahka Muza, Hieros Gamos, Gorthaur, Orbicide, RSM, Dusk Watch, Lily of the Valley,Dark Side Eons, Black Tower, Miranda Cartel, Cabaret Grey, This Cold, Electro Fear, Uncarnate, Citizen NI, Black Velvet, Black Canvas, Poison Words, Endera, Dead Factory, Wiktor37, [haven], Synta[XE]rror, Hyoscyamus Niger i Glasgarten. Impreza z roku na rok stawała się coraz popularniejsza, co widać było na parkiecie, w pozytywnych opiniach a także w częstych gościnnych występach na innych imprezach oraz festiwalach Castle Party czy Moonfog’u.  W zależności od edycji i profilu muzycznego grających DJów mogliśmy usłyszeć dość szeroki wachlarz muzyki niezależnej od dark ambientu przez gothic aż po harsh electro. Impreza do samego końca była organizowana i zarządzana przez duet Fallen i Faust.

W pierwszej połowie 2018r, po 13-tu latach, została podjęta wspólna decyzja o zakończeniu dalszej działalności „Fallen Angels Party”.

Faust&Fallen

banerteam.jpg

FALLEN

FALLEN

Pomysłodawca i założyciel imprezy. Początkowo muzycznie związany z gothic metalem i ciężkim harsh electro, stopniowo poszerzył horyzonty o łagodne brzmienia dark wave i synth-popu. Bywa że czasami daje muzyczny upust swemu zamiłowaniu do folku poprzez coraz śmielsze wykorzystywanie szkockiego folk-rocka. Wraz z rozwojem muzycznym próbuje swych sił w uwizualnieniu Fallen Angels Party, tworząc klipy i wizualizacje ku zaspokajaniu oczu, nie tylko uszu.

Faust

FAUST

Związany z imprezą Fallen Angels Party prawie że od samego początku. Jego korzeniami jest gothic rock/metal, a z czasem muzyczne zainteresowania ewaluowały w stronę dark electro czy dark wave, poszerzając znacznie muzyczne horyzonty. Odpowiada za współpracę z zespołami i Djami, którzy grają na scenie podczas imprez. Zarządza stroną (www, FB) i przede wszystkim dba o dobrą propagandę, by kolejne edycje nie przeszły bez echa w podziemiach Wrocławia.

pasek2.jpg

Byli DJ-e związani w przeszłości z imprezą Fallen Angels Party:

MARK NOX

MARK NOX

Na przestrzeni lat 2005-2007 współtworzy ekipę Fallen Angels. Mark Nox jest wrocławskim djem zafascynowanym współczesną muzyką elektroniczną oraz muzyką lat ‘30 i ‘40, mającą silny wpływ na jego własną twórczość. Pracował nad kilkoma autorskimi projektami muzycznymi, które wniosły sporo świeżości do FAPu. Wiosną 2007 Mark Nox w przyjaźni rozstaje się z FAPem, by podążać swoją drogą, skupiając się na własnych imprezach muzycznych. W 2007 Mark Nox dołaczył do Yesternight.pl.

HETHELL

HETHELL

Wspierała muzycznie imprezę w latach 2006/2007. Często zapodawała posępne brzmienia apokaliptycznego folku i mrocznego ambientu, nadając klimat początkowi imprezy, a także zabawiała mocniejszym bitem w późniejszych godzinach.

Reklamy