Historyi słów kilka

001lr51.jpg

Fallen Angels Party jest cykliczną imprezą w stylu gothic/electro która odbywa się w ciemnych podziemiach Wrocławia. Prezentuje ona szeroki zakres muzyki niezależnej od gothic metalu po dark & harsh electro.

Jeżeli sięgniemy pamięcią w zamierzchłe czasy, impreza zaczęła się rozwijać późną jesienią 2004. Zapoczątkowana przez Fallena, na początku zwała się „Fallen Angel Party”, odbywała się ona raz w tygodniu w nieistniejącym już klubie Diabolique we Wrocławiu. Profil muzyczny imprezy cały czas ewaluował między cięższym gothic metalem a bardziej bitowym dark electro.

W roku 2005 do Fallena dołączył Mark Nox, w wyniku tego mezaliansu w nazwie imprezy dochodzi jedna literka – Fallen Angels Party. Zamknięcie dotychczasowego lokalu, gdzie odbywały się imprezy, wymógł przeniesienie jej na inny teren. W październiku 2005 odbywa się pierwsza impreza połączonych sił Marka i Fallena w nowym lokalu – Wagon Club (dworzec Świebodzki) i jak się okazało, było to dobre posunięcie, od tego czasu impreza zadomowiła się tam na dobre aż do połowy 2011.

W 2006 do teamu FAPu dołącza Faust, impreza zaczyna nabierać tempa, a przybyłym imprezowiczom zostaje zapodawana coraz większa dawka niezapomnianych wrażeń muzycznych, gdzie obok różnorodnej muzyki uświadczymy też różne wizualizacje, klipy a także filmy grozy. Na przełomie 2006/2007 w organizacji imprezy czynnie też bierze udział Hethell. Fallen Angels Party rozwija się dalej, czego wynikiem są edycje Cyber Hell, na której grana muzyka niszczy narządy słuchowe przybyłych imprezowiczów bezkompromisową, szybką i wściekłą muzyką dark & harsh electro z domieszką industrialu, electro-trance i EBM. Osoby z natury delikatne i rozmarzone w lekkich brzmieniach gotyckich raczej powinny omijać te edycje, jako że ekipa nie ponosi odpowiedzialności na urazy psychiczne.

Niestety w połowie 2011 obiegła świat smutna informacja o zamknięciu Wagonu. Po zamknięciu klubu, FAP tymczasowo przenosi się do innego kultowego klubu wrocławskiego – Liverpool, a od 2013 impreza odbywa się w klubie „Czarna owca” (stara nazwa „Cztery Litery”), który jest zarządzany przez dawną ekipę z klubu Wagon.

Fallen Angels Party gościło wielu znanych Dj-ów, urozmaiceniem są raz na jakiś czas organizowane koncerty, co dodaje jeszcze większego smaczka imprezie. Zespoły które wystąpiły na FAPie to: Lahka Muza, Hieros Gamos, Gorthaur, Orbicide, RSM, Dusk Watch, Lily of the Valley,Dark Side Eons, Black Tower, Miranda Cartel, This Cold, Electro Fear, Uncarnate, Citizen NI, Black Velvet, Black Canvas, Poison Words, Endera, Dead Factory, Wiktor37, [haven], Synta[XE]rror, Hyoscyamus Niger i Glasgarten. Ekipa FAPu otwarta jest na propozycje współpracy, organizacji koncertów, promocji młodych zespołów z kręgu gothic-electro-dark wave, chcących wypromować się przed wrocławską publicznością. Impreza z roku na rok staje się coraz popularniejsza, co widać na parkiecie i w pozytywnych opiniach.  W zależności od edycji i profilu muzycznego grających DJów mogliśmy usłyszeć dość szeroki wachlarz muzyki niezależnej od dark ambientu przez gothic aż po harsh electro. Aktualny skład Fallen Angels Party to Fallen i Faust.

Lokomotywa, która ruszyła pod koniec 2004 roku, jedzie rozpędzona coraz szybciej przez zapodawanie coraz to bardziej kalorycznego węgla do pieca i mamy nadzieję, że szybko nie stanie…

Faust&Fallen

Reklamy