2010-02-20 – Fallen Angels Party & Gorthaur

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki alternatywnej na impreze na której odbedzie się koncert znanego zespołu Gorthaur (gothic/electro). Prócz koncertu imprezę w klimatach gorhic/dark wave/electro poprowadzą znani wrocławscy ochleje. Zapraszamy!

Data: 20 luty 2010
Miejsce: Wagon klub, Wroclaw
koncert: Gorthaur
wodzireje: Fallen, Faust & RexRotten
start: 20:00
wjazd: 8zł

Trochę słów o zespole:

Do najważniejszych osiągnięć zaliczyć można: dwukrotny występ na festiwalu Castle-Party w Bolkowie (w latach 1997 i 1998), zajęcie drugiego miejsca w drugiej edycji Dolnośląskiej Listy Przebojów radia Wrocław (2003) i nagranie albumu „New Better Existence”.

Zespół powstał pod koniec 1995 roku. Założycielami grupy byli Tomek Kopczyński (wokal) i Romek Kaszuba (perkusja). W 1997 roku nastąpiło ważne dla zespołu wydarzenie – udział w konkursie na festiwalu „Castle Party” w Bolkowie. Tuż przed festiwalem nastąpiła jeszcze jedna mała, ale bardzo istotna zmiana w składzie. Na basie Bartka Lamparskiego zastąpił Marcin Syzdek, który gra w zespole do dziś. Na festiwalu w Bolkowie zespół nie odniósł sukcesu, ale został przyjęty dość ciepło.W tym samym roku nagrania grupy pojawiły się w kilku audycjach radiowych polskich rozgłośni radiowych.Rok 1998 zaczął się od nagrania pierwszego oficjalnego materiału demo „Somewhere, sometimes…”. W tym samym roku zespół zagrał po raz drugi z rzędu w konkursie festiwalu „Castle Party” w Bolkowie. Tym razem GORTHAUR był jednym z faworytów do wygrania nagrody głównej, niestety jury nie przyznało jej w tej edycji festiwalu. W tym czasie zespół zagrał sporo koncertów m.in. w Polkowicach z wówczas nieznaną jeszcze grupą Desdemona. Na początku 2002 roku nagrali drugi materiał demo „Święte kłamstwa”, który przyniósł im duży rozgłos w Kotlinie Kłodzkiej i okolicach. GORTHAUR zagrał szereg koncertów, które zostały przyjęte entuzjastycznie, szczególnie w Kłodzku. Rok 2003 nie zaczął się zbyt pomyślnie dla zespołu. Prace nad nowym materiałem zostały przerwane z powodu kontuzji ręki gitarzysty. Jednak zespół w tym czasie odniósł nie mały sukces, mianowicie GORTHAUR zdobył drugie miejsce w drugiej edycji Dolnośląskiej Listy Przebojów w Radio Wrocław.18 listopada 2006 po kilkumiesięcznych przygotowaniach w pubie AK odbywa się premiera pierwszego albumu grupy Gorthaur: „New Better Existence” połączona z koncertem promującym płytę. Kojenym gitarzystą był Dawid Kędzierski lecz i ta współpraca się zakończyła, więc GORTHAUR postanowił zrezygnować z gitar na żywo jak i również zakończyła się współpraca z Elizą Górecką. Obecnie zespół pracuje nad drugą pełną płytą, pod tytułem „Seasons”.

GORTHAUR teraz – w porządku chrnologicznym:
Darek „Dario” Dec – wokale, programowanie
Marcin „Jerzoo” Syzdek – bas, gitary, programowanie
Krzysztof „Alvar” Witos – klawisze, programowanie, realizacja dźwięku

Myspace: www.myspace.com/gorthaurband
Strona zespołu: gorthaur.net
Link do płyty „New Better Existence” (całkowicie legalny download za zgodą zespołu) http://rs86.rapidshare.com/files/89736476/nbe.rar
Lista obecnosci: http://www.lastfm.pl/event/1376977

gorthaur

…Galeria imprezy…

Reklamy